Campionat Catalunya Clubs

Excel.lent jornada final.

El passat dissabte 25 d'abril, s'ha celebrat la Jornada Final del Campionat de Catalunya del Grup B a les nostres instala.lacions. Els equips participants: LLEIDA U.A.,  C.A. CANALETES, C.E. PENEDÈS, U.A. TERRASSA, C.A.A MONTORNÈS, GEIE GIRONÍ, PRATENC A.A. I U.A. BARBERÀ han pogut disfrutar d'una fantàstica jornada atlètica, envoltada d'un espectacular ambient del mutitudinari pùblic que ha acompanyat als atletes.

A nivell esportiu, el LLEIDA ha aconseguit la màxima puntuació, i la U.A. Barberà, amb una jornada de moltes baixes, però amb una molt bona actuació de tots els atletes que integraven els equips masculí i femení, ha quedat en la 7a posició.

Hem de destacar el nou rècord del club aconseguit per Germán Prats al llançament de martell amb una marca de 44,72 metres, i les:

- primeres posicions: Paula López (100 m.t.; 15"61); Sheila Dobón (triple; 10"98); Vita Pavlova (javelina; 29,35 m).

- segones posicions: Miguel Ángel López (200 m.ll.; 22"78); Dani Ponce (400 m.ll.; 50"85); Luis Grima (800 m.ll.; 1'57"11); Jorge Fernández, Luis Grima, Simón Lázaro i Daniel Ponce (4x400 m.ll.; 3'28"51); Anabel Armenteros (disc; 34,12 m).

- terceres posicions: Jorge Fernández (110 m.t.; 17"95); Igors Pavlovs (perxa; 4,00 m); Enric Angosto (llargada; 6,25 m (v)); Vanesa Sánchez (martell; 34,78 m).

 

Enhorabona a tots els nostres atletes!!!!

 

Resultats.

Àlbum fotogràfic de Salva Pou.

Controls aire lliure

El Prat (Cadet-Juvenil-Júnior). 25 d'abril.

RESULTATS EL PRAT

Terrassa (Benjamí-Aleví-Infantil). 26 d'abril.

RESULTATS TERRASSA

Nous rècords.

Martell Absolut

Foto Salva Pou

Germán Prats

44,72 metres       (25-04-15; Barberà)

Martell Cadet

Iván Gallego

41,04 metres

(25-04-15; El Prat)

Nit de l'Esport Barberà 2015

Èxit de la U.A. Barberà

El passat divendres 24 d'abril, s'ha celebrat la gala d'entrega de premis de l'11a Nit de l'Esport de Barberà del Vallès.

En aquesta edició:

 

- la UNIÓ ATLÈTICA BARBERÀ ha obtingut el RECONEIXEMENT com MILLOR ENTITAT a la PROMOCIÓ DE L'ESPORT ESCOLAR (escoles espotives) i SEGON PREMI a la MILLOR ENTITAT ESPORTIVA,

- l'atleta MARC ALBIAC, PREMI a la PROJECCIÓ ESPORTIVA,

- l'atlela IGORS PAVLOVS, SEGON PREMI al MILLOR ESPORTISTA,

- l'entrenador FERNANDO MARTÍNEZ, HOMENATGE ESPECIAL per la SEVA TASCA a FAVOR de L'ESPORT.

 

Enhorabona!!!!

 

Campionat Catalunya Clubs

2ª jornada: Èxit dels nostres equips.

El passat diumenge 19 d'abril, s'ha celebrat la 2ª Jornada del Campionat de Catalunya de Clubs a les Pistes Municipals de Castellar del Vallès. Tanquem una  molt bona fase classificatòria dels dos equips, masculí i femení, que ens han portat a obtindre una plaça per competir al segon grup de clubs catalans. La jornada final es disputarà a les nostres instal.lacions, aquest proper dissabte tarda, i aprofitem per demanar el vostres suport per aquests fantàstics atletes.

De la 2ª jornada destaquem el nou rècord dels 5000 m.ll. de la Maite Rios (20'27"44), els 6,67 m de l'Igors Pavlovs a la llargada i els 26"46 als 200 m.ll. de la Paula López.

 

Felicitats a tots!!!

Resultats.

 

Llagosta i Mitja del Maresme

Bona actuació dels nostres atletes.

El passat diumenge 19 d'abril, s'ha disputat els 10 de la Llagosta, on 7 atletes de la U.A. Barberà han participat en aquesta cursa:

David Gallego (35'01"; 11è); Mario Suárez (35'16"; 14è); José Luis Liñares (37'58"; 53è); Miquel Sánchez (42'22"; 157è); Roberto Ferrero (42'25"; 161è); José Luis Martos (42'26"; 163è) i Emilio Cáceres (54'22"; 584è)

Tambè hem tingut presència a la Mitja Marató Costa Maresme-Barcelona disputada a Calella, on feien per primer cop  aquesta distància el José Luis Ariza (1h47'55") i la Rosa Maria Borrero (2h05'00").

Enhorabona a tots!!!

 

Resultats dels 10 de la Llagosta.

Resultats de la Mitja Marató Costa Maresme-Barcelona.

 

Campionat Catalunya Relleus

L'equip infantil femení no passa a la final.

El passat dissabte 18 d'abril, s'ha disputat la Jornada Final del Campionat de Catalunya de Relleus en categories promoció a les pistes municipals de Vic.

L'equip infantil femení de 4x80 m.ll. format per Laura Pou, Esther Dobón, Carla Cascón i Ariadna Cruel, no va poder arribar a la final degut a un error en uns dels canvis. No obstant, no podem més que donar ànims a les nostres petites atletes i com sempre reconèixer la seva gran actitut i ganes d'aprendre.

 

Resultats.

Campionat Catalunya Clubs

Molt bona 1ª jornada. La UA Barberà segona.

Foto José Luís Martos

El passat dissabte 11 d'abril, s'ha disputat la 1ª Jornada del Campionat de Catalunya de Clubs a l'Estadi Municipal Can Jofresa de Terrassa.

Molt bona jornada de competició dels nostres atletes que permet situar-se a la segona posició del grup D amb 21.333 punts i amb una molt meritòria 12ª posició dels 30 clubs catalans que hi participen en aquets campionat.

A nivell individual, nou rècord del club als 3000 obstacles de l'Ester Benavente (14'01"32), la MMP de la Vita Pavlova a la javelina (33,38 m) i la MMP de la Luci Vega a l'alçada (1,44 m).

Però realment hem de felicitar a tots els nostres atletes.

Ara a lluitar a la 2ª jornada aquets diumenge dia 19, que es celebrarà a l'Estadi Municipal de Castellar del Vallès.

 

Resultats.

Campionat Catalunya Relleus

L'equip infantil femení disputarà la jornada final.

Foto Miguel Romero

El passat dissabte 11 d'abril, s'ha celebrat la jornada prèvia del Campionat de Catalunya de Relleus a l'Estadi Camp Clar de Tarragona.

Presència de la U.A. Barberà amb els equips de relleus alevins i infantils, amb els que han pogut realitzar els nostres petits atletes, una molt bona competició.

A destacar la classificació de l'equip 4x80 infantil femení, per la jornada final que es disputarà aquest dissabte 18 d'abril a Vic.

La notícia al Blog de l'Escola d'Atletisme.

 

 

 

Resultats dels nostres equips:
- Infantil Femení (L. Pou, E.Dobon, C. Cascon i E. Garrido) 4x80m – 45.1 – 17è
- Infantil Femení (L. Pou, E.Dobon, C. Cascon i E. Garrido) 4x200m – 2:01.8 – 20è
- Infantil Masculí (O. Muñoz, M. Barea, J. Gea i B. Rubio) 4x200m – 2:02.5 – 22è
- Aleví Femení (I. Gómez, L. González, L. Martínez i L. Albiac) 4x60m – 37.8 – 24è
- Aleví Masculí (F. Vega, A. Gómez i G. Rodríguez) 3x600m – 6:18.2 – 25è
- Infantil Masculí (O. Muñoz, M. Barea, J. Gea i B. Rubio) 4x80m – 46.6 – 29è
- Aleví Masculí (F. Vega, A. Gómez, G. Rodríguez i H.Gómez) 4x60m – 38.0 – 32è
- Aleví Femení (I. Gómez, L. Martínez i L. Albiac) 3x600m – 6:58.1 – 40è

 

 

Resultats.