Puntuació d'atletes per Categoria

La puntuació s'estableix en base al rànking de cada categoria de tots els temps tancat al Desembre 2014. Es confecciona sumant els punts obtinguts pels atletes a totes les proves, excepte els relleus, otorgant 10 punts al atleta classificat en primera posició, 9 al segon, 8 al tercer i així succesivament fins al desè que obté 1 punt.

Top 25 Absolut Masculí

  Nom Any Punts
1 Imanol Cardona Ardanuy 87 98
2 Alberto Martínez Esteban 81 61
3 Salvador Gonzalez Berenguer 85 59
4 Ricardo Barcena Saludes 76 52
5 José Giraldo Flores 63 50
6 José Sánchez Pérez 62 38
7 Dani Rodríguez Amor 84 34
8 Santi Sempere Creus 79 34
9 David Gómez Herranz 68 33
10 Mohamed Kamal 90 29
11 David Rua Sánchez 81 28
12 Federico Sánchez Rodríguez 63 26
13 David Gallego Arredondo 77 25
14 Raúl Gómez Herranz 62 24
15 Erick Aciego Marín 93 23
16 Alberto Tello Cano 72 22
17 Angel García López 91 21
18 Miguel Angel López Fernández 92 19
19 Rafael Fernández Gómez 82 19
20 Juan Ramón Marmolejo Gutiérrez 73 18
21 Rafa López Giménez 60 18
22 Javier García López 91 16
23 Juan Reina Fernández 66 16
24 Daniel Ponce Bedmar 96 15
25 Joan Cardona Brufau 58 15

Top 25 Absolut Femení



  Nom Any Punts
1 Cristina Barcena Saludes 83 110
2 Nuria Ferrer Moreno 81 66
3 Ana Pilar Ramallo Núñez 64 64
4 Paula López López 96 55
5 Gertrudis Ramallo Núñez 67 33
6 Arantxa Fuentes Domingo 87 30
7 Ester Benavente Chimeno 78 30
8 Aloma Vives Juan 93 24
9 Milagros Martínez Rubio 64 23
10 Montse Romero García 71 23
11 Patricia Yuste Martínez 86 23
12 Sheila Dobón Pelegrín 93 23
13 Anna Espinal Gil 82 20
14 Verónica Callejo Betelu 82 20
15 Montse Dalmau Trull 70 19
16 Anabel Armenteros del Corral 90 18
17 Anna Margalef Victor 96 18
18 Davinia Diaz-Peñalver Nieto 87 18
19 Susana Maroto Rodríguez 85 18
20 Patricia Carbó Nevado 80 17
21 Andrea Morral Morente 93 16
22 Elisabeth Otal Esclarín 67 16
23 Mercedes Gracia Lote 69 16
24 Mireia Mira Raya 82 16
25 Alejandra Otal Esclarín 67 15
25 Florencia Palacio Laje 66 15
25 Isabel Triviño Villaverde 71 15
25 Mª Ángeles Gómez Llamazares 72 15
25 Mª Paz Molero García 62 15

Top 25 Junior Masculí

  Nom Any Punts
1 Imanol Cardona Ardanuy 87 95
2 Alberto Martínez Esteban 81 89
3 Santi Sempere Creus 79 58
4 José Giraldo Flores 63 46
5 Rafa Fernández Gómez 82 35
6 Igors Pavlovs 97 27
7 Valerio Povedano Bulló 84 26
8 Mohamed Kamal 90 24
9 Cristobal Ponce Torres 63 23
10 Erick Aciego Marin 93 23
11 Miguel Angel Jiménez Sánchez 69 23
12 Javier García López 91 22
13 Rodrigo Covaleda Mediavilla 85 22
14 Miguel A. López Fernandez 92 21
15 Angel García López 91 20
16 David Mérida Rios 82 20
17 David Gómez Herranz 68 19
18 Jonathan Ponce Bedmar 90 19
19 Daniel Ponce Bedmar 96 18
20 Jacinto Malvarez Roldán 67 18
21 Luis Grima Reyes 95 18
22 Raúl Gómez Herranz 62 18
23 Carlos Real Estepa 80 17
24 Germán Ramos Torrecillas 79 17
25 Alex Codina Jiménez 92 15
25 Daniel Rodríguez Amor 84 15
25 Joan Gonzalez Santaeulalia 84 15
25 Victor Nadales Morales 88 15

Top 25 Junior Femení

  Nom Any Punts
1 Nuria Ferrer Moreno 81 87
2 Cristina Barcena Saludes 83 86
3 Ana Pilar Ramallo Núñez 64 44
4 Andrea Morral Morente 93 42
5 Sheila Dobon Pelegrin 93 40
6 Cristina Defez Bautista 91 35
7 Thais Montoya Franco 79 31
8 Verónica Callejo Betelu 82 30
9 Milagros Martínez Rubio 64 29
10 Cristina Revilla Gual 86 28
11 Alejandra Otal Esclarín 67 27
12 Zrinhy Miquilena Bonalde 92 26
13 Anna Espinal Gil 82 24
14 Laura Rubio Gracia 96 22
15 Susana Maroto Rodriguez 85 21
16 Anabel Armenteros del Corral 91 20
17 Elisabeth Otal Esclarín 67 19
18 Natalia Vilor Tejedor 88 18
19 Paula López López 96 17
20 Ana Lazo Zamora 67 14
21 Anna Aragonés Bañuelos 93 14
22 Davinia Diaz-Peñalver Nieto 87 14
23 Arantxa Fuentes Domingo 87 10
24 Isabel Triviño Villaverde 71 10
25 Aloma Vives Juan 93 9
25 Anna Garcia González 85 9
25 Felisa Villamón Fernández  68 9
25 Maite Cano Hernandez 93 9
25 Silvia Jordan Umbert 78 9
25 Vanessa García Mulero 94 9

Top 25 Juvenil Masculí

  Nom Any Punts
1 Alberto Martínez Esteban 81 82
2 Imanol Cardona Ardanuy 87 77
3 Igors Pavlovs 97 69
4 Santi Sempere Creus 79 36
5 Rafa Fernández Gómez 82 35
6 David Mérida Rios 82 34
7 Alberto Abril Pérez 72 26
8 Antonio Codina Sala 71 26
9 Erick Aciego Marín 93 26
10 Javier Garcia López 91 26
11 Joan González Santeulalia 84 24
12 Miguel A. Lopez Fernandez 92 22
13 Raul Ordóñez García 89 22
14 Rafael Dueñas Naranjo 81 21
15 Sergio Dominguez Rodríguez 93 20
16 Juan Reina Fernández 66 19
17 Marc Gutiérrez Ramallo 98 18
18 Agustín Garrido Caballero 83 17
19 Albert Villanueva Plaza 78 17
20 Daniel Ponce Bedmar 96 17
21 Joan Altisen Vila 69 16
22 Angel García López 91 15
23 Javier Lucena Espejo 65 15
24 Miguel Angel Jiménez Sánchez 69 15
25 Francisco Villalba Gatius 70 14
25 Marc Aso Roldan 87 14

Top 25 Juvenil Femení

  Nom Any Punts
1 Paula López López 96 90
2 Cristina Barcena Saludes 83 73
3 Nuria Ferrer Moreno 81 72
4 Arantxa Fuentes Domingo 87 42
5 Nuria García Ruiz 97 41
6 Anna Margalef Victor 96 39
7 Anabel Armenteros del Corral 90 33
8 Montse Romero García 71 32
9 Anna Espinal Gil 82 31
10 Patricia Yuste Martínez 86 27
11 Verónica Callejo Betelu 82 27
12 Mireia Mira García 82 23
13 Anna Aragonés Bañuelos 93 22
14 Isabel Triviño Villaverde 72 21
15 Sheila Dobón Pelegrín 93 20
16 Davinia Diaz-Peñalver Nieto 87 19
17 Gertrudis Ramallo Núñez 67 19
18 Mª Ángeles Gómez Llamazares 72 19
19 Laura Rubio Gracia 96 18
20 Conchi Quesada Miñán 70 17
21 Susana Maroto Rodríguez 85 17
22 Cristina Revilla Gual 86 16
23 Cristina Defez Bautista 91 15
24 Lucia Vigil-escalera Zaraboso 70 13
25 Mª Carmen Haro Tejada 72 12
25 Thais Montoya Franco 79 12

Durante la temporada 2011-2012 cambió la normativa respecto a los pesos de los artefactos en categoría juvenil femenino, por lo que las pruebas de lanzamientos son nuevas. esto desvirtua ligeramente esta tabla.

Top 25 Cadet Masculí

  Nom Any Punts
1 Igors Pavlovs 97 81
2 Imanol Cardona Ardanuy 87 57
3 Marc Albiac Vilas 99 56
4 Simón Lázaro González 99 53
5 Toni Valenzuela Plaza 94 34
6 Gerard Fernández Gómez 88 31
7 Ismael Hornos Gómez 0 28
8 Álvaro Perez Lozano 99 26
9 Daniel Rivero García 96 24
10 Miguel A. Lopez Fernandez 92 24
11 Jordi Salinero Pérez 0 23
12 Marc Gutiérrez Ramallo 98 22
13 Santi Sempere Creus 79 22
14 Biel Conde Manyoses 87 21
15 Alex Ariza Borrero 99 20
16 Erick Aciego Marin 93 20
17 Rafael Fernández Gómez 82 20
18 Marc Aso Roldán 87 18
19 Raul Ordoñez Garcia 89 18
20 Alex Rabaza Camacho 87 17
21 Isaac Puig Bayés 79 17
22 Khalid Kamal 98 17
23 Victor Nadales Morales 88 16
24 Agustín Garrido Caballero 83 15
25 Cristobal Muñoz Gálvez 90 13
25 Daniel Ponce Bedmar 96 13
25 Iván Gallego Vizuete 0 13
25 Victor Hernández López 85 13

Top 25 Cadet Femení

  Nom Any Punts
1 Arantxa Fuentes Domingo 87 87
2 Nuria Ferrer Moreno 81 83
3 Cristina Barcena Saludes 83 77
4 Paula López López 96 40
5 Anna Aragonés Bañuelos 93 31
6 Nuria García Ruiz 97 31
7 Marina Gea González 99 30
8 Elia Cantoni Gómez 89 27
9 Vitalia Pavlova 98 27
10 Anabel Armenteros del Corral 90 25
11 Luciana Vega Palacio 99 24
12 Maria Torres Hurtado 89 24
13 Mireia Mira Raya 82 23
14 Ainoa Cruel Pons 99 22
15 Anna Mª Griera Artigas 72 20
16 Isabel Triviño Villaverde 71 20
17 Davinia Diaz-Peñalver Nieto 87 19
18 Ariadna Serrano Ramírez 97 16
19 Lorena Castilla Torrecillas 91 16
20 Raquel Arnau Pascual 89 16
21 Anna Margalef Victor 96 14
22 Cristina Defez Bautista 91 13
23 Raquel López Ruiz 99 13
24 Sara Rubio Gracia 99 13
25 Savina Ros Tiemann 84 13

Top 25 Infantil Masculí

  Nom Any Punts
1 Ismael Hornos Gómez 0 83
2 Gerard Fernández Gómez 88 66
3 Joel Guadalupe González 91 50
4 Igors Pavlovs 97 40
5 Simón Lázaro González 99 37
6 Hussam Chelbat 0 35
7 Ferran Rodríguez Sánchez 1 33
8 Enric Angosto José 97 32
9 Miguel A. López Fernández 92 32
10 Daniel Ponce Bedmar 96 31
11 Daniel Rivero García 96 29
12 Rafael Dueñas Naranjo 81 29
13 Richard López Mejías 87 29
14 David López Fuentes 74 27
15 Khalid Kamal 98 26
16 Marc Albiac Vilas 99 26
17 Imanol Cardona Ardanuy 87 25
18 Iván Gallego Vizuete 0 25
19 Joan Gea González 2 25
20 Jordi Salinero Pérez 0 24
21 Alvaro Pérez Lozano 99 23
22 Victor Nadales Morales 88 20
23 Cristobal Múñoz Gálvez 90 16
24 Jordi Reyes Tineo 84 16
25 Daniel Collado Sánchez 98 14
25 David Martínez Jordan 96 14
25 Marc Aso Roldán 87 14
25 Sergi Gómez Aguilar 99 14

Top 25 Infantil Femení

  Nom Any Punts
1 Arantxa Fuentes Domingo 87 81
2 Ainoa Cruel Pons 99 58
3 Nuria Ferrer Moreno 81 50
4 María Sánchez Uyá 84 39
5 Ana Aragonés Bañuelos 93 38
6 Nerea Gomez Zafra 1 37
7 Elisa Casas Díaz 99 36
8 Marina Gea González 99 33
9 Raquel López Ruiz 99 32
10 Mar Ojeda Fernández 0 29
11 Luciana Vega Palacio 99 28
12 Ariadna Barea Rios 98 27
13 Miriam Gallego Bizuete 0 25
14 Esther Dobón Pelegrín 2 23
15 Vitalia Pavlova  98 23
16 Aroa Gimenez Frias  98 22
17 Soraya Teruel Luque 85 21
18 Isabel Lobato Benitez 1 20
19 Sheila Dobon Pelegrín 93 20
20 Laura Pou Calderón 3 19
21 Carla Álvarez Ballester 99 17
22 Meritxell Tadeo Crespo 86 17
23 Anabel Armenteros del Corral 90 16
24 Marta Comino Amor 0 16
25 Irmina Cuscó Conde 93 15
25 Jessica Aciego Marín 88 15

Top 25 Aleví Masculí

  Nom Any Punts
1 Joan Gea González 2 67
2 Gerard Rodríguez Sánchez 4 46
3 Mario López Ruiz 2 42
4 Daniel Rivero Garcia 96 40
5 Jordi Salinero Perez 0 37
6 Albert Fermin Diaz 0 36
7 Marc Aso Roldán 87 36
8 Daniel Ponce Bedmar 96 32
9 Marcos Barea Rios 3 31
10 Boris Domeño Espinosa 86 29
11 Biel Rubio Bocanegra 3 25
12 Ivan Gallego Vizuete 0 23
13 Álvaro Pérez Lozano 99 17
14 Ismael Hornos Gómez 0 17
15 Miguel Angel López Fernández 92 13
16 Alex Rabaza Camacho 87 12
17 Jordi Reyes Tineo 84 11
18 Simón Lázaro González 99 11
19 Joaquín Andujar Jiménez 93 10
20 Agustín Garrido Caballero 83 9
21 Antonio Valenzuela Plaza 94 9
22 Daniel Collado Sánchez 98 9
23 Guillem Trigueros Olivan 0 8
24 Marc Albiac Vilas 99 8
25 Ariel Conde Manyoses 84 7
25 Jonathan Sánchez Rios 84 7

Top 25 Aleví Femení

  Nom Any Punts
1 Laura Pou Calderón 3 87
2 Arantxa Fuentes Domingo 87 58
3 Estela Garrido Rubio 3 53
4 Ainoa Cruel Pons 99 30
5 Laura Albiac Vilas 4 22
6 Nerea Gómez Zafra 1 21
7 Ariadna Cruel Pons 3 19
8 Carla Cascón López 2 19
9 Marta Comino Amor 0 17
10 Elena González Hernández 3 16
11 Grace Vaca Constante 94 15
12 Nuria Garcia Ruiz 97 15
13 Aida García Lloan 82 13
14 Mar Ojeda Fernandez 0 13
15 Nuria Manchón Pagés 2 13
16 Elisa Casas Díaz 99 12
17 Savina Ros Tiemann 84 12
18 Sofia Serrano Ramírez 0 12
19 Xenia Expósito Hilario 95 11
20 Africa Lopez-Braña Olea 75 10
21 Alicia Pou Calderón 99 10
22 Carla Anguita Zapata 3 10
23 Isabel Lobato 1 10
24 Miriam Gallego Vizuete 0 10
25 Judit Díaz Valenzuela 3 9

Top 25 Benjamí Masculí

  Nom Any Punts
1 Gerard Rodríguez Sánchez 4 50
2 Francisco Vega Palacio 4 40
3 Joan Gea González 2 36
4 Marcos Barea Rios 3 35
5 Adrián Gómez Carmona 5 27
6 Daniel Rivero García 96 24
7 Mario López Ruíz 2 24
8 Daniel Ponce Bedmar 96 21
9 Jordi Salinero Pérez 0 16
10 Adria Canals Gómez 6 11
11 Boris Domeño Espinosa 86 10
12 Gerard Fernández Gómez 88 10
13 Héctor Gómez Gallego 5 9
14 Imanol Cardona Ardanuy 87 9
15 Marc Albiac Vilas 99 9
16 Marc García Ruíz 94 9
17 Diego Baraza López 99 8
18 Ismael Hornos Gómez 0 8
19 Xavier Bau Ramos 98 8
20 Pol Cardona Ardanuy 89 7
21 Didac Reina Santiago 97 6
22 Albert Fermín Díaz 0 5
22 Julio Múñoz Márquez 4 5
22 Marc Aso Roldán 87 5
22 Raul Guerrero 94 5
22 Ruben Casado Cid 88 5
22 Simon Lazaro Gonzalez 99 5
22 Toni Valenzuela Plaza 94 5

Top 25 Benjamí Femení

  Nom Any Punts
1 Laura Pou Calderon 3 65
2 Estela Garrido Rubio 3 49
3 Inés Gómez Carmona 5 42
4 Carla Cascón López 2 33
5 Laura Gómez Ramón 94 27
6 Nuria García Ruíz 97 22
7 Annia Abalos Ballesta 3 20
8 Laura Martínez Valcárcel 5 20
9 Ariadna Cruel Pons 3 16
10 Ana Jurado Ruíz 94 14
11 Marta Gómez Ramón 94 13
12 Judith Jiménez Frias  3 12
13 Laura Albiac Vilas 4 12
14 Nuria Manchón Pages 2 11
15 Ainoa Cruel Pons 99 10
16 Emma Ojeda Fernández 2 10
17 Jessica Aciego Marín 88 10
18 Marta Comino Amor 0 8
19 Sara Miravitlles Martínez 6 8
20 Sofía Serrano Ramírez 0 8
21 Cristina Toribio Moreno 77 6
22 Rose Jurado Montiel 6 4
23 Alicia Pou Calderón 99 3
24 Blanca López Rueda 87 2
25 Cesca Sánchez Ruíz 2 1
25 Gemma Naranjo Delgado 87 1
25 Laura González Perelló 4 1

Top 25 Veterà Masculí

  Nom Any Punts
1 Xavier Fontelles Hernández 70 134
2 Joaquín Franco Romero 68 64
3 Manuel Entrena Mazuecos 66 61
4 Fernando Martinez Esteban 67 60
5 Juan Ramón Marmolejo  73 45
6 Manuel Aciego Pastrana 59 45
7 David Gallego Arredondo 77 37
8 Ferran Rodríguez Tovar 70 36
9 Javier Arenas Cabrera 77 36
10 Salvador Pou Blazquez  64 33
11 Rafael López Giménez 60 30
12 David Gomez Herranz 68 29
13 Juanjo Rivero Casado 61 27
14 Jesús Serrano Ruiz 48 26
15 Charly Vega López-Calvo 64 25
16 Mario Suárez Bolaños 77 25
17 Jose Reina Fernández 69 24
18 Victor Manuel Abad Romera 77 24
19 Albert Tello Cano 72 18
20 Ignasi Ramon Madir 66 17
21 Sebastián Delgado Ramiro 49 14
22 Avelino Gutiérrez Gómez 67 11
23 Joan García Grifol 64 10
24 Jose Martínez Aliste 70 10
25 José Romaguera Hernández 32 9
25 Ramón Marínez Poyato  79 9

Top 25 Veterà Femení

  Nom Any Punts
1 Mª Paz Molero Pérez 62 59
2 Ester Benavente Chimeno 78 46
3 Mercedes Gracia Lote 69 40
4 Ester Diaz Cortes 75 30
5 Virginia Garcia Elvira 72 30
6 Florencia Palacio Laje 66 26
7 Cecilia Ruíz Martínez 72 20
8 Sonia Gallego Espinosa 76 20
9 Laura Violeta Maylle 78 13
10 Viky Ruiz Martínez 64 10
11 Montse Dalmau Trull 70 9